poniedziałek, 23 października 2017

G-tube protective belts / Pasy zabezpieczające PEG

Na chwilę obecną w ofercie mam trzy rodzaje pasów zabezpieczających gastrostomię.
Pas w wersji "basic", codzienny, oraz pas do rehabilitacji.
Wszystkie pasy szyte są na zamówienie, dla konkretnej osoby, uwzględniając jej gust (kolory, wzory materiałów) oraz potrzeby (wiek, płeć, rozmiar, dodatkowe opcje jak: klapki, kieszonki na rurkę itp.)


PAS BASIC
Prosty pas do użytku codziennego zabezpieczający PEG lub wejście centralne.


Uszyty z elastycznej bawełny, miękki, lekki, w uniwersalnych kolorach (szary, bezowy lub biały)  niewidoczny pod ubraniem pas do przedszkola lub szkoły. Zapinany na rzepy, z dużą regulacją szerokości.












PAS CODZIENNY

Jest to także pas do użytku codziennego. Miękki, kolorowy, do wyboru różne wzory i kolory.  Pasy uszyte z bezpiecznych, oddychających, naturalnych materiałów, idealne nawet na gorące lato.


Kubuś:)
W środku "okienko" z kolorowej bawełny z dostępem do PEG-a. Tu materiał nie jest elastyczny, bo lepiej utrzymuje kształt wokół PEG-a. Okienko zasłonięte elastyczną, nieuciskającą klapką, która zapinana jest na rzepy i plastikowe zatrzaski, co pozwala -  w zależności od potrzeby - częściowo lub całkowicie ją odpiąć. Klapka zasłania gastrostomię, zabezpieczając ją przed zahaczeniem, zapobiegając jej szarpaniu lub wyrywaniu.
Boki pasa uszyte są z elastycznej bawełny, zapinane na rzepy, co daje dużą możliwość regulacji szerokości i wygodę dobrego dopasowania do ciała.
W przypadku gastrostomii z zewnętrzną rurką doszywane są -
wliczone w cenę - niewielkie kieszonki nieumożliwiające wygodne przymocowanie rurki do pasa.





Pas z otwartą klapką




Pas z odpiętą klapką








Z otwartymi klapkami

Tył pasa (część od strony ciała)


Dodatkowe kieszonki na rurkę 


 


Najmniejszy pas, jaki szyłam





PAS DO REHABILITACJI

Jest to pas do zadań specjalnych. Środek jest wypchany hypoalergicznym wypełniaczem silikonowym, tworząc zabezpieczającą gastrostomię, amortyzującą poduchę. 


Świętnie się sprawdza przy rehabilitacji, w pionizatorze, w długich podróżach samochodem i u niemowlaków, które chcą turlać się na brzuszek.
Część zewnętrzna uszyta z miękkiej kolorowej bawełny, część od strony ciała, z mięciutkiej bawełnianej flanelki, delikatnej dla skóry i zapobiegającej otarciom.
Pas zapinany jest na rzepy z regulacją szerokości.
Jako opcja dodatkowa istnieje możliwość zamówienia klapki zakrywającej pas i uniemożliwiającej dostęp do PEG-a.

 
Kieszonki na rurkę


 


Klapka zabezpieczająca PEG

Klapkę można odpinać w każdą stronę lub usunąć zupełnie














UŻYWANIE I KONSERWACJA

PAS BASIC
Bardzo proszę nie zostawiać rozpiętych rzepów podczas przechowywania! Niezabezpieczone poprawnie mogą zaczepić i uszkodzić materiał z którego pas jest uszyty. Podobnie z praniem, należy pas zapiąć.
Jeśli chodzi o pranie, najniebezpieczniejsze jest pranie ręczne. Konstrukcja i szwy są solidne i wzmocnione w odpowiednich miejscach, można więc prać w pralce (ale koniecznie w woreczku ochronnym!). Temperatura prania 30 st. C, prasowanie 2 kropki.
Można dodać zmiękczacz tkanin. Można suszyć w suszarce bębnowej (zapięty!).

 
PAS CODZIENNY
Klapka nad PEG-iem jest na rzepy i dwa zatrzaski, wymierzone tak, by nie drażniły ciała, ale proszę zachować ostrożność przy zapinaniu.  Pas zapinany jest na rzepy, przyszyte tak, by dawały możliwość dużej regulacji szerokości, a za razem nie drażniły skóry. Bardzo proszę nie zostawiać rozpiętych rzepów podczas przechowywania! Niezabezpieczone poprawnie mogą zaczepić i uszkodzić materiał z którego pas jest uszyty. Podobnie z praniem, lepiej pas i klapkę zapiąć.
Jeśli chodzi o pranie, najniebezpieczniejsze jest pranie ręczne. Konstrukcja i szwy są solidne i wzmocnione w odpowiednich miejscach, można więc prać w pralce (ale koniecznie w woreczku!). Temperatura prania 30 st. C, prasowanie 2 kropki. Nie używać silnych detergentów, wybielaczy. Można dodać zmiękczacz tkanin. Nie suszyć w suszarce bębnowej.

PAS DO REHABILITACJI 
Bardzo proszę nie zostawiać rozpiętych rzepów podczas przechowywania! Proszę tez nie zginać części "poduchowej".
Konstrukcja i szwy są solidne (podwójne) i wzmocnione w odpowiednich miejscach (widać przy łączeniach), jednak  pas MUSI być prany ręcznie. Pranie w pralce i wirowanie może rozwarstwić i zniszczyć wypełniacz i pas nie będzie dłużej trzymał kształtu. 😞
Można delikatnie wyciskać w ręczniku.
Suszyć na kaloryferze lub na sznurku, absolutnie nie w suszarce. Po prostu postępowanie jak z delikatną
maskotką 😉
Prasować można tylko płaskie części pasa (nie część z poduchą) na dwie kropki.

 


5 komentarzy:

 1. Dzień dobry! Zwracam się z uprzejmą prośbą, proszę o informację gdzie można kupić taki taki pas zabezpieczający do peg dla Taty. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Aniu, bardzo proszę o wiadomość na: piquutubies(malpa)gmail.com, lub tutaj:
   https://www.facebook.com/piquuboo
   Blogspot niestety nie powiadomił mnie o Pani komentarzu.

   Usuń
 2. Dzień dobry! Zwracam się z uprzejmą prośbą, proszę o informację gdzie można kupić taki pas zabezpieczający do peg dla Taty. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Ania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Chce zamówić pas do pega dla córki. Proszę o info gdzie opłacić. Proszę o odpis na meila justyna834@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry. Chciałabym zamówić pas do peg oraz podkładki pod tracheostomie dla synka. Proszę o info na mail: i.kolonko@o2.pl. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń