wtorek, 6 września 2016

Reusable trach pads / Wielorazowe podkładki do rurek tracheostomijnych

Życie to czasem niezwykłe zbiegi okoliczności. Ten utwierdził mnie w przekonaniu, że to co robię ma naprawdę sens. Mianowicie pewnego dnia przyszło mi do głowy, że jeśli pomysł na podkładki pod PEG-a tak dobrze się sprawdza, to może sprawdzi się w innych przypadkach? Przecież nie tylko karmi się przez PEGa, ale także... oddycha przez rurkę tracheostomijną. Tego samego dnia, którego o tym myślałam, napisała do mnie Pani, której synek jest leczony w Klinice Budzik i zapytała mnie, czy szyję też podkładki pod rurki tracheostomijne! Niezwykły zbieg okoliczności prawda?
Zatem uszyłam :) Efekt na zdjęciach poniżej.
Podobnie jak w przypadku podkładek pod PEG górna, zewnętrzna warstwa to miękka, kolorowa bawełna.
Natomiast dolna, przylegająca do ciała to tkanina wykonana przy użyciu skomplikowanej technologii z ultradrobnych mikrowłókien, 20 razy cieńszych od włosa. Jest wytrzymała, ale przy tym miękka i bardzo łatwo się pierze. Dzięki temu materiałowi podkładki doskonale wchłaniają wszelkie wycieki a stosowanie ich łagodzi podrażnienia.Wszystkie krawędzie podkładek gładkie, brak wystających nici i grubych szwów wokoło, co często jest praktykowane przez producentów używających do wykończenia maszyn hafciarskich. Środka nie przeszywałam z zewnątrz by dodatkowo zminimalizować ryzyko podrażnień.
A tak oto prezentowała się pierwsza partia podkładek tracheo :)


Bottom side / Tył

2 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   Może Pan zamówić je bezpośrednio ode mnie (prowadzę działalność, wystawiam faktury). Jeśli ma Pan konto na Facebooku, proszę wysłać do mnie wiadomość na mojej stronie:
   http://www.facebook.com/piquuboo
   lub wysłać maila na:
   piquutubies(at/małpa)gmail.com
   Dziękuję!

   Usuń